Odliczanie godzin do derbow

Już tylko godziny dzielą nas od derbowego spotkania Kotwica Kołobrzeg – Gwardia Koszalin. Mecze pomiędzy tymi drużynami od zawsze elektryzowały kibiców, także i tym razem możemy się spodziewać niesamowitych emocji.

Jak wyglądąły poprzednie mecze, skąd się wzięła nienawiść do Gwardii i gdzie zobaczymy mecz na żywo?

W ubiegłym sezonie świadkami derbów byliśmy trzy razy, z czego bilans spotkań był korzystny dla Kołobrzeżan. W pierwszym meczu, Kołobrzeżanie wygrali 1:0 za sprawą gola Macieja Ropiejki. Kolejne zwycięstwo Biało-niebiescy odnotowali w finale Pucharu Polski KOZPN, który zakończył się wynikiem 2:1. Niestety, przegraliśmy trzecie spotkanie, najważniejsze dla Kotwicy, bowiem stawką w meczu był awans do II ligi. Kołobrzeżan pogrążył gol Konrada Rokickiego i przegrywając 0:1 zostaliśmy na kolejny sezon w III lidze bałtyckiej.

Zapytaliśmy Kibiców, skąd się wzięła nienawiść do Gwardii. Do kosy doszło w 1994 roku, kiedy to Kotwica awansowała do III ligi, a Gwardia spadła z IIgiej. Przed meczem trwały nawet rozmowy o ewentualnym układzie, ale już w pierwszej połowie KSG zaczął wyzywać przyjezdnych, co rozpoczęło trwającą do dziś kosę.

Każdy Biało-niebieski fan liczy też na dużą frekwencję na stadionie oraz komplet gości, co zapewni niesamowitą atmosferę.

Każdy, kto nie będzie mógł być osobiście na stadionie, może obejrzeć videotransmisję prosto ze stadionu na miastokolobrzeg.pl. Start chwilę przed 19tą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *