Polscy piłkarze, których powinieneś mieć na oku

Nie tylko pierwszoligowi polscy piłkarze odpowiadają za sukcesy krajowych klubów w ważnych meczach. Przyjrzyj się, jakie nazwiska będą w najbliższych miesiącach rozpalały kibiców do czerwoności i którzy polscy piłkarze mają szansę na sukcesy międzynarodowe, nawet jeśli nie większe od glorii Roberta Lewandowskiego!

Polscy piłkarze – te nazwiska musisz zapamiętać!

W Małopolsce wszyscy kibice pokładają spore nadzieje w Sławomirze Peszce, który stał się symbolem rozpoznawczym drużyny Wieczysta Kraków. Wielu przeciwników kpi z jego wieku (44 lata), ale piłkarz konsekwentnie pokazuje, że najważniejsze są umiejętności i trafienie do świadomości jak największej grupy fanów piłki nożnej, również za granicą. Udaje mu się to znakomicie. Na uwagę zasługuje także ekspansywna kariera Ireneusza Jelenia – kiedyś jednego z wiodących zawodników AJ Auxerre, a obecnie kapitana CKS Piast Cieszyn. Obliczono, że 29 razy brał udział w rozgrywkach futbolu jako reprezentant Polski. Mniej aktywni polscy piłkarze, w pierwszej kolejności nastawieni na brylowanie przy ściankach, mogą nauczyć się od niego konsekwencji i rzetelnego podejścia do uprawiania tak wymagającego sportu.

Polscy piłkarze i ich rokowania na przyszłość

Rozglądając się w panteonie polskich piłkarzy, grzechem byłoby pominięcie Jacka Berensztajna. Wiele lat spędził w GKS Bełchatów. Jego ekspresyjne działania na stadionach pamięta jeszcze pokolenie lat dziewięćdziesiątych. Obecnie pełni rolę pomocnika w łódzkiej klasie A. Pomimo dojrzałego wieku – 46 lat – często podkreśla, że największy sukces piłkarski jeszcze przed nim.

Polscy piłkarze w kadrze narodowej – dzięki nim będzie gorąco!

Fachowcy i specjaliści z dziedziny futbolu już dziś typują nazwiska, które w niedalekiej przyszłości będzie można uznać za następców Roberta Lewandowskiego. Na szczególną uwagę zasługują pomocnicy, będący aktualnie w najlepszym wieku (25 -30 lat), by rozwinąć szeroko skrzydła na arenie międzynarodowej – Piotr Zieliński, Przemysław Płacheta czy Grzegorz Krychowiak. Liczba dotychczas zdobytych przez zawodników goli pozwala myśleć, że to dopiero początek prawdziwej rewolucji w wykonaniu polskiej reprezentacji.

Czy polscy piłkarze mają szansę na częstsze awanse do światowych drużyn?

Jest to pytanie niezwykle złożone i mimo wszystko trudne. Wiele zależy nie tylko od kondycji i umiejętności, ale także od dobrej znajomości środowiska futbolu, gdzie liczą się określone kontakty i znajomości. Nierzadko – tak jak we wszystkich zjawiskach związanych z karierą medialną – decyduje zwyczajny łut szczęścia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *